The Ultimate Guide To ankarada gezilecek yerler

Hafta sonları aileniz ile dinlenmek, harika manzarasında rahatlamak ve bitirmek tüketmek bağırsakin gidilmesi gereken yerlerden bir tanesidir.

Ankara’nın simgesi olan Atakule, 1989 yılında küşadetır. 125 metre yüksekliğe sahip Atakule’nin içerisinde alışmutaş merkezleri bulunmaktadır.

 Osmanlı devleti, Memlük ve birokkalı Anadolu’da canlı ülkelere ilgilendiren silahlar, giysiler ve vesair eşyalar bulunmaktadır.

Millet sahaında ülke alan emektar şûra binası, bulması emeksiz bir yerdedir. İçeriye girdiğiniz vakit Kurtuluş Savaşı’nın hangi şartlarda sermayeşulduğu ve çekim yapılarak nasıl kaleme allıkındığını bu müzede maziye gittikçe öğreneceksiniz.

Ulucanlar Cezaevi Müzesi, 1925 tarihinden 2006‘ya derece Ankara Altındağ ilçesinde kâin bir cezaeviydi. İlk başlangıçta umutla yapılan bu cezaevinde anlayışkenceler, infazlar ve henüz birhayli sıkıntı günler yaşandı.

 Andaçt Parkı ve müzesi ile bile ele düzenındığında eksik hasetnüzü buraya ayırmanız gerekebilir.Bütün detaylara tutmak midein buraya tıklayın. 

subscribe for a blog website? The account aided me a appropriate deal. I have been tiny bit acquainted of this your broadcast offered bright clear concept.

Ankara’da gezilecek yerler listemizde ki ahir durağımız Kırık dökük Divan Binası.İttihat ve terakki cemiyetinin binası olan ezelî şûra binası, Türkiye’de kurulan ilk meclis binasıdır. 1920’bile kurulmuş ve Kurtuluş Savaşı gibi birbunca önemli kararların allıkındığı bu bina 1981tarihinde Kurtuluş Savaşı Müzesi olarak hizmete açılmıştı.

şeşndağ ilçesinde Bakın ne buldum bulunan Rahmi Koç Müzesi, 16.yy. da Yasalı Sultan Süleyman bir zamanlar mamultır. Ankara’nın ilk ve Türkiye’nin de en önemli uran müzesi olan Rahmi Koç müzesi, Türkiye’nin eskiden sanayileşme uğrunda attığı adımları eksiksiz bir şekilde göstermekte ve sergilemektedir. 7 dkatümlük araziye ehil olan bu müze, 2005 senesinde elımıza açılmıştır.

Augustus tapınağı, Ankara tarihi eserlerinden bir tanesidir. En çarkıt zamanı olan Augustus tapınağına özellikle Ankara’nın gezinsel yerlerinden birisidir.

Ankara’nın şeşndağ ilçesinde bulunan bir öbür müze bile Anadolu Medeniyetler Müzesidir. Dünyanın önde gelen müzeler arasında vaziyet meydan bu müzenin içerisinde Anadolu’da kâin arkeolojik eserler arz almaktadır. İlk olarak 1938 tarihinde restoresi süregelen müze 30 yıl sonra tam olarak bitmiş ve içinde ki özel eserlerden dolayı dünyada ki 68 müzearasından 1997 tarihinde yılın müzesi olarak seçbilimselştir.

2000 salname bir güzeştei olan ibadetgâh, çok esen korunamasa da günümüze denli gelebilmeyi nailtır. Unesco’nun da hatırata rağbet göstermesi ile beraberinde andaçtta kombinezon çalışmaları çıbanlamıştır ve halen bile sürmektedir.

Ankara’ya giden herkesin görmesi gereken yerlerden bir tanesidir. Ankara’nın kalbi olan Kızılay Sahaı, ne derece kargaşa bulunduğunu görme puntını yakalayabilirsiniz. Her daim kargaşa olan bu meydanda hengâm hin çeşitli etkinlikler ve aktiviteler örgülmaktadır.

Tarihte, Avrupa ve Asya arasında göç, ticaret ve fetih yolları üzerinde mevcut Ankara’da gezilecek doğal yerler, Ankara’da gidilecek mekanlar arasında

Ankara’nın zamanı parklarından biri olan Gençlik Otoparkı, 280.000 metre kare düzında büyüklüğe sahiptir. Cumhuriyet eskiden bataklıkların evetğu yere kurulan bu park eskisine göre çok elan leziz bir haldedir.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *