Büyülenme Hakkında şiddetli adet sancısı nasıl geçer

İbuprofen ve naproksen sodyum vecaları hafifletir. Makyaj çantanızda yahut arabanızda müstacel durumlar bağırsakin ağrı kesici bulundurun, böylecene çok ihtiyacınız olduğunda beklemek zorunda kalmazsınız.

Alıştırma ve relaksasyon (rahatlama) teknikleri: Egzersiz dem dolanımını hızlandırır, rahime giden hun akıntıını zaitrır ve oksijenizasyon sağlanmasıyla da vecalar azalır.

Meydana getirilen meyanştırmalarda bayanların yüzde50 - 60’ı adet döneminde şiddetli evet da belli belirsiz ağrı duyduğunu ve ortalama yüzdelik 25’i bu proseste ömür kalitelerinin aksi etkilendiğini, öğrenciler ise meslek sükselarının düştüğünü söylüyor. Özellikle meslek çağındaki genç kızlarda adet sancısı elan münteşir olarak görülüyor.

Çoğu avrat adet sancısı yaşar ancak bazı hanımlarda adet sancıları aşırı şiddetli kabil ve bu sancılar nedeniyle jurnal fiilleri ika etmek bile bir soruna devirebilir.

Aşırı adet kanaması tababet dilinde menoraji olarak bilinir. Ardşavk birkötü adet döneminde aşırı nezif olması menoraji olarak teşhismlanır. Bir adet döneminde kaybedilen hunın rakamı her gacı bâtınin farklı olabildiği için aşırı adet kanamasını kesin bir şekilde tarif etmek zordur. Antraktştırmalarda aşırı adet kanaması bir adet döneminde 60-80 ml veya elan bir tomar kanama olması olarak ikrar edilir (kaybedilen soy nicelikı vasati 30-40 ml’dir ve kadınların %90’ı 80 ml’den az hun kaybederler).

Örneğin adet aralarında yahut bağ sonrası kanamanız yahut kasık ağrınız varsa altta yatan kanser (çok turfa görülür) üzere önemlice bir hastalığınızın olmadığından güvenli çıkmak için henüz ileri testler mimarilır.

İkincil amenore, derneşik periyotları takiben üçten okkalı adet görmeyen hanımları tanımlar. Amenorenin en münteşir sebebi gebeliktir. Altta yatan durumun tedavisi ekseri amenore’yi giderir.

Adetleriniz yevmi yaşımınızı etkiliyorsa veya nicelikı her zamankinden daha okkalı ise doktorunuza kellevurmalkaloriız. Olağandan daha zait skorda ped kullandığınızı düşünüyorsanız, çammaşırlarınıza yahut yatağa hun bulaşıyorsa, pedle alay malay havlu kullanmanız da gerekiyorsa adet kanamanızın aşırı olduğunun uygun bir göstergesidir.

Son an haberi: Binali Yıldırım mı, İmamoğlu mu? 23 Haziran İstanbul kanunlar özları anketi son keyfiyet nedir?

Bitkisel çayların kaslar üzerindeki Bu bağlantıyı ziyaret edin gevşetici etkisi rahatlatıcı olur, bu nedenle alınmasında sakınca yoktur. Papatya çayı ve rezene çayının yararlı olduğunu gösteren sınırlı çkızılışmalar vardır. Kahve, çikolata, kola, çay kadar kafein dâhilaziz gıdaları azaltmak yararlı olabilir.

Adet dertsından (sancısından) şikayetci olan hastaların vecalarını azaltmak yürekin ilaç tedavisi haricinde yapabilecekleri temelı önlemler vardır.

Her türlü tamponun kullanılması TSS kucakin yastıkları kullanmaktan çok henüz bir tomar risk şeşna sokar. Gıda ve İlaç İdaresi (FDA), tampon sorunlarından kaçınmaya yardımcı yetişmek derunin dundaki ipuçlarını önerir:

Bu hormonların yokluğu genel esenlığınız üzerinde önemli etkilere sebep kabil. Polikistik over sendromunun (PCOS) niye olan kabilinden hormonal sorunlar yahut üreme organlarında güvenilir problemler zıtlaşılabilecek sorunlardan kimilarıdır. Eğer emsal bir sıkıntı yaşıyorsanız bir doktorla lafşmanız önemlidir.

Papaya da adet sancılarında son denli etkilidir. Krampların ve sancıların azalmasını katkısızlar. Papaya ali miktarda A vitamini gibi yararlı vitaminler mideerir.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *